DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Stěhuju se na www.golden-ranch.blog.cz !!!!!!!!!

časopis Goldy

časopis GOLDY

Rychlý Stripes 

Scénář je plný osvědčených klišé: -náctiletá žokejka (Hayden Panettiereová) pevně věří v úspěch svého pruhovaného kamaráda; její otec farmář (Bruce Greenwood) je traumatizován vzpomínkou na tragickou jezdeckou nehodu své ženy, po níž se vzdal trénování závodních koní; majitelka nedaleké dostihové stáje (Wendie Malicková), v níž vyrůstají Stripesovi konkurenti, je patřičně krutá a bezohledná.

Hlavní atrakcí v příběhu zebry, jež vyrůstá s pohledem toužebně upřeným za plot své kentucké farmy, na místní dostihovou dráhu, však nejsou lidští protagonisté, nýbrž pestrý zvířecí ansámbl obklopující Stripese. Z velké většiny je představován opravdovými zvířaty; digitálními triky si tvůrci vypomáhali jen zcela minimálně, když upravili pohyby zvířecích tlam tak, aby je synchronizovali s dialogy. V čele zvířecí družiny stojí rozvážný poník Tucker, vybavený bohatými zkušenostmi trenéra "opravdových" koní. Zdařile mu sekunduje rázná a hašteřivá koza Franny. Nováčkem na farmě je ztřeštěný pelikán jménem Husa, který se neustále stylizuje do role gangstera a trousí mafiánské narážky, určené pravděpodobně spíš dospělému doprovodu než dětským divákům ("Dej si pozor, aby se někdo neprobudil s tvojí hlavou v posteli," vyhrožuje Tuckerovi.)

Vážnější motivy do příběhu vnášejí postavy závodních koní, žijících v sousedství, v privilegovaném prostředí dostihových stájí. Bílá kobylka Sandy, jíž imponuje Stripesův zápal a odhodlání, film obohacuje o romantickou zápletku. Stripesovým největším sokem je naopak mladý plnokrevník jménem Trentonův Pašák. Pašákův otec, až příliš ambiciózní černý hřebec Trenton, je schopen použít jakýchkoliv, třebas i nečestných prostředků, aby synovi zajistil na závodech vytoužené vítězství.

Dospělé publikum však pravděpodobně nejvíce ocení dvojici muších bratrů jménem Zuk a Bzuk, jediné stoprocentně počítačově animované tvory v celém filmu. Svými prostořekými průpovídkami a popěvky, které do češtiny zdařile nadabovali Michal Suchánek s Richardem Genzerem, glosují veškeré dění z mušího pohledu ("Mám dvacet milionů sourozenců, tak proč jsem musel dostat na starost zrovna tebe!") a prožívají specifická muší dobrodružství, jako je jízda na předním skle automobilu, uvíznutí v bublině či pád do kobylince, který vnímají jako pozemský ráj.

        

Závody

4.kolo závodu na našem ranchi se bohužel neuskuteční, protože se nikdo nepřihlásil...............ale neva, vím, že když je hezky užíváte si venku.......chápu já taky.......ale příští kolo soutěže už doufám, že bude jelikož je velmi jednoduché téma- JARO a velikonoce. asi víte,že budu mooooc ráda, když fotka bude focena venku......

Rozhovor s SR

s 2. SR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-------NASNY předem mooooc děkuju za rozhovor

Jak si přišla na sbírání schleich?

v roce 2005 jsem na vánoce dostala hannoverskou klisnu a jednorožce a od té doby koníci začali přibývat. :-) 

 Kolik mas teď schleich koní?

24

 Jak si přišla na to založit si obchůdek?

jednou jsem si zkusila udělat něco z kůže a přišla jsem na to že mě to baví. začala jsem pro své koníky dělat věci a dávala jsem fotky na web. No a některým se to zalíbilo a tak jsem založila obchůdek.

 Kdo byl první kdo si něco objednal?

První do si u mě něco objednal a svou objednávku uskutečnil jsi byla TY :-) 

 A jaké je tvé nejoblíbenější (živé) plemeno koní?

Arabský plnokrevník a Irský cob(tinker)

 Ty jsou moc pěkní. A jaké plemeno se ti od schleich nejvíc líbi?

Knabstruper  a lipicán

 Jaké stránky (ranche) navštěvuješ nejčastěji?

různě Dream ranch, Golden ranch, ranch Horse Island...

 Jak si přisla na název tohoto ranch- Le Germaine?

Máme chovatelskou stanici britských koček...Naše kočička se jmenuje Germaine Eclat Du Soleil*CZ vzala jsem ten (podle mě) nejhezčí kousek jména a přidala k němu le...:-) 

 Podle čeho vymýšlís kola do závodu?

Většinou mě to jen tak napadne...

 A podle čeho vymyslis jména pro tvé koně? Jsou velmi originalni.

No většinou si nějaké vymyslím...někteří koníci se jmenují podle živých koní (Lady Faraday) Některé si přeložím do angličtiny (Blue Ginger)

 Aha. Tak mooooc děkuju za rozhovor.

není zač :-)

O nás

Mno MÁME SE FANTASTICKY!!!!!!! O Velikonocích jsem byla na chalupě. Je ve vesnici a tak jsem šla s bráchou na koledu. Někteří lidi byli super a někteří byli faaaakt divný, ale byla to legrace.....

Já říkala tuhle koledu....

Hody, hody do provody,
zbavíme vás nepohody!
Nedáte-li koláče,
cibule vás rozpláče.
Nedáte-li mazanec,
kůň vám šlápne na palec.
Nedáte-li kraslici,
liška vám sní slepici.
Nedáte-li koledu,
medvěd přijde k obědu!

No a nafotila jsem bezva fotky.......no nechte se překvapit, ale určo z nich udělám nějaký foto příběh.....no tak to je asi vše

Dostihy

Nejrychlejší a pro diváky nejspíš nejzajímavější druh závodů jsou dostihy. Je to vlastně závod koní v trysku na určité vzdálenosti.


Na
rovinném dostihu
se pouze běží po travnaté ploše různých délek. Většina dostihů na světě probíhá nyní podle britského vzoru. Nejoblíbenější a nejkvalitnější dostihy se běhají v Británii a Irsku, ve Francii a v Itálii. Dostihy jsou také velmi oblíbené v Austrálii a na Novém Zélandě, ale největší vliv má multimilionářský dostihový průmysl ve Spojených státech. V ČR funguje od roku 1906 závodiště ve Velké Chuchli, v Karlových Varech a v Pardubicích (steeplechase) - to jsou tři nejstarší.



Překážkový dostih (steeplechase) -

Tyto těžké dostihy přes přírodní překážky jsou ve světě málo oblíbené. Největší steeplechase v Evropě je naše Velká Pardubická, podobná trochu cross country a zahraničními jezdci obávaná pro příliš těžké a nebezpečné překážky. Koně vlastně musí dosáhnout nejen velmi vysoké rychlosti, ale také si nesmí ublížit na žádné překážce a nestratit tak rychlost a pozici. Na těchto závodech se spousta koní zraní a pak musejí být utraceni nebo použity na chov.

 

Sedla a úbory pro dostihy -

Sedlo pro rovinný dostih je malé, má daleko dopředu vysunuté bočnice bez kolenních opěr a velmi dlouhé posedlí. Pod sedlo se dává kožená dečka s kapsami pro olověná závaží. Tyto sedla váží od 300 g - 1.5 kg.
Sedlo pro překážkový dostih je pevnější konstrukce, má větší bočnice a je opatřené koleními opěrami. Váží 2.4 kg - 4 kg.
Úbor pro jezdce se skládá z vysokých dostihových bot, dostihového barevného dresu, který je určen podle registrované kombinace majitele koně, bílých kalhot, jezdecké čapky a dostihového bičíku, tzv. hecpajč.

Anglický plnokrevník

Popis

Vysoký, štíhlý kůň, s dlouhým nízko nasazeným krkem, rovným profilem, výrazným kohoutkem, nezbytný je dlouhý a široký hrudník. Zbarvením obvykle vraník, hnědák, ryzák nebo bělouš. Je to rané plemeno (tzn. dospívá brzy - obsedá se už v roce a půl, od dvou let běhá dostihy).

Historie plemene

Na britských ostrovech se koně chovali už od dob Keltů. Po Válce růží byl na konci 15. století v Anglii kritický nedostatek koní, tak jejich vývoz král Jindřich VII. zakázal. Jeho syn Jindřich VIII. začal podporovat dovoz zahraničních koní, především španělských, dokonce nařídil šlechtě a církevním hodnostářům, aby - podle hodnosti - musela vlastnit určitý počet jezdeckých koní. Také založil hřebčín v Elthamu, kde choval nejen těžké a pomalé rytířské koně, ale i tzv. running horses, kteří sloužili jako koně poštovní a lovečtí. Jindřichova dcera Alžběta I. si kvůli rozvoji chovu těchto koní povolala neapolského experta - Prospera d'Osmu a založila hřebčín v Tutbury.

Na začátku 17. století byl rychlý a ovladatelný kůň chovatelskou prioritou, hlavně kvůli kočárové dopravě. Velmi žádaní (ale těžko dostupní a drazí) byli orientální koně (např. arabský plnokrevník), během občanské války mnoho z nich na čas zmizelo, ale protože je potřeboval i Oliver Cromwell, dovozy pokračovaly. Za vlády Karla II. byli pro chov velmi významní James d'Arcy - vedoucí královských hřebčínů - a vrchní podkoní John Fenwick, který přímo od beduínů přivezl celé stádo arabských klisen, tzv. Royal Mares, které se staly nejdůležitějšími pramatkami anglického plnokrevníka; vliv na chov mělo i budování nových dostihových drah.

Darley Arabian
Darley Arabian

Na konci 17. století byla Evropa napadána Turky, jejich hřebec Byerley Turc, ukořistěný Robertem Byerleyem v roce 1687, se stal prvním z hřebců - zakladatelů A1/1. Druhým je Darley Arabian, dovezený v roce 1704 ze Sýrie; třetím Godolphin Barb, darovaný francouzskému králi a později prodaný do Anglie. Z těchto tří praotců pochází všichni dnešní plnokrevníci.

Chov pokračoval a rostl s popularitou dostihů. Kvůli různým podvodníkům bylo potřeba zaregistrovat původy dostihových koní, tak vznikla Všeobecná plemenná kniha (General stud book), její první část vznikla už v roce 1791 (předmluva), pak byla několikrát přepracována, za první díl se považuje verze z roku 1808. Další díly od té doby vycházejí pravidelně. Na tuto Všeobecnou plemennou knihu navazují všechny národní, včetně české.


Slavní koně

  • Byerley Turc
  • Godolphin Barb
  • Darley Arabian

Vtipy a rady

Přivede Demeter domů koně a Eržika mu říká:

"Vždyť ten kůň je slepý!"

"Není slepý!" odpoví Demeter.

"Tak se s nim rozběhni proti zdi."

Kůn se rozběhne a o stěnu se zabije.

"Tak vidíš, že byl slepý."

Demeter s vážnou tváří odpoví:

"On nebyl slepý, on byl odvážný."

1. rada--věnujte se škole, teď si myslíte no jo no ----- škola, ale jednou si řeknete já jsem------proč já se tenkrát nevěnovala víc škole než koníkům

2. Ale NEZAPOMÍNEJTE na koníky, vždyť potřebují, aby si s nima někdo hrál,........vždyť k tomu byly stvořené........

KONEC DALŠÍ ČÍSLO AŽ V DUBNU......

 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek